Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /NODE1/vycvikpsuhk.cz/html/www/wp-includes/Requests/Transport/cURL.php on line 162
Dornova metoda pro psy a koně | Výcvik psů Hradec Králové - Psí akademie

Dornova metoda pro psy a koně


Máte zájem o ošetření Vašeho zvířete Dornovou metodou?

Objednat se můžete telefonicky na čísle +420 607 873750 Mvdr. Kateřina Musílková

Dornova metoda-plakát a info k ceně

Co je Dornova metoda

Dornova metoda (DM) patří mezi manuální terapie, kam lze pro představu zařadit ještě například fyzioterapii a chiropraxi. DM pracuje na principu osteodynamiky – je to jemná, ale velice účinná manuální terapie prováděná v dynamice pohybového aparátu. Ošetření není bolestivé a je zvířaty i lidmi zpravidla velmi dobře přijímáno.

 

Jak Dornova metoda pomáhá13900229_1576578422637374_6930836328642030104_n

Zdravý organismus zvířat i lidí pracuje jako dokonalý celek. Pasivní oporou mu je kosterní aparát tvořený kostmi, které jsou navzájem spojeny více či méně pohyblivými klouby. Kloubní spojení dle svého typu umožňuje pohyb kostí v určité ose (nebo více osách). Aktivní složku pohybového aparátu tvoří svaly, které svým smršťováním a uvolňováním uvádějí kosti do pohybu. Tvrdé kosti poskytují ochranu nervům, které vystupují z páteřní míchy mezi obratli, často vedou v těsné blízkosti kostí a kloubů a zajišťují inervaci všech životně důležitých orgánů.

Nepsrávným držením těla, doskoky, nárazy, pády, prudkým bržděním, rychlým otáčením a podobně může dojít vychýlení kostí ze zvé fyziologické polohy (posun, rotace, propad,…). I nepatrně vychýlené kosti se pak nemohou pohybovat ve svých normálních osách. Nefyziologickým pohybem kostí v kloubech dochází k nadměrnému namáhání a předčasnému opotřebení kloubů. Organismus se chrání před poškozením, proto omezí pohyb kloubu kontrakcí okolních svalů a vznikneblokáda. V tomto místě může také docházet k utlačení nervů, což může ovlivňovat i vzdálené orgány. Toto místo bude pravděpodobně také bolestivé, proto se mu organismus bude snažit ulevit přetěžováním jiných struktur (např. druhostranné končetiny).

Sečteno, podtrženo: těla zvířat i lidí reagují jako funkční celky a problém na jednom místě může ovlivnit i další tělesné struktury. Proto Dornova metoda vždy pracuje s celým tělem pacienta. Terapeut pomocí cílených hmatů, plynulými pohyby ve fyziologických osách uvolňuje a usazuje kosti na své místo. To se děje za aktivní účasti pacienta a přítomnosti a pomoci majitele. Po ošetření Dornovou metodou nezřídka dochází i k obnovení správné funkce vnitřních orgánů v důsledku uvolnění utlačených nervů.

Ošetření Dornovou metodou trvá přibližně hodinu. Po ošetření je nutný třídenní klidový režim, aby se zafixovaly změněné pohybové vzorce. Preventivní ošetřeníse dá opakovat vždy po 3 týdnech a je vhodné hlavně pro aktivní zvířecí sportovce, ale profitovat z něj mohou i mladá rostoucí zvířata a zvířecí senioři. Dornova metoda je také velmi účinná při rehabilitaci po úrazech.

Více informací o Dornově metodě se dozvíte na www.dornovametoda-zvirata.cz

 

CENÍK:

Ošetření psa: 500 Kč

Ošetření koně 600 Kč

Ošetření dalších zvířat dle individuální domluvy

 

CENA ZAHRNUJE:
– Seznámení majitele s Dornovou metodou
– Základní vyšetření pohybového aparátu zvířete
– Ošetření zvířete Dornovou metodou
– Konzultaci a další doporučení