Trenéři

Psí akademie

NIKOLA KOUBKOVÁ

13412943_10205040730017248_2892376382307968545_nNikola se psy pracuje přes 10 let. Má vystudovaný bakalářský obor kynologie na Univerzitě veterinárního lékařství v Košicích.

Zabývá se výcvikem pozitivními metodami. Což znamená, že cvičíme vždy s využitím motivace, kterou pejsek chce (např. míček, pamlsek, hra s kamarády), a tak aby pejsek chtěl sám spolupracovat s psovodem a cvičení ho především bavilo. Ve svém výcviku nevyužívá zbytečné fyzické tresty, výcvikové pomůcky působící bolest, ani jiné pozitivní tresty (nátlak na psa) vyjímaje krajních případů (ohrožení života psa), nebo tam kde vše ostatní selhalo.

Psi nejsou do jednotlivých cviků tlačeni násilím, ale vše jim je vysvětleno po dobrém . Ve svých hodinách se snaží využívat shapingu, ale v hodinách pro začátečníky se setkáte i s luringem.

Jejím prvním čtyřnohým společníkem je Labradorský retrívr Ben, kterému je již 10 let. Práce s Benem ji přivedla ke sportovní kynologii a dogdancingu. Celkem májí složeno 12 zkoušek z výkonu ( BH, ZZO, ZOP, ZPU1, a dogdancingové zkoušky první a druhé úrovně) a nespočet vyhraných závodů z poslušností ( dle ZZO, ZVV1 ).IMG_2882

V lednu roku 2012 se její smečka rozrostla o Německého ovčáka Montgomery Rebel Bohemia. Matka Evelin Rebel Bohemia,otec Kery Kamoš Durabo, který složil první zkoušku z Dogdancingu a zkoušku BH z poslušnosti a Spr 1 z obran, bohužel zdravotně na tom Monty nebyl nejlépe a nyní si užívá na zahrádce.

Nyní má Nikola 2 psy a to maďarskou ohařku Arisz Locura, která má složené Canisterapeutické zkoušky a belgického ovčáka Extra Czech Graf (19.2.2015) pro sportovní kynologii a dogdancing : :F1, DwD1 – složeno v 10.měsících  v 15. měsících 3.místo na MČR DOGDANCINGU JUNIORŮ —v 16. měsících zkouška BH58b./60b.  — dále zkouška DwD2, MD1 a MD2 —-  1.místo na závodech Cena Železných hor kategorie ZM —-2. místo v kategorii HTM na MČR KCHBO v dogdaningu a 3.místo v kategorii F—- Zkouška OBZ 305b/320b + 1.místo —- Zkouška OB1 výborně + 1.msto, Zkouška UPR1 90b/100b.

Německý ovčák na výcvik BH.

Absolvované semináře:
František Šusta – všechny semináře
Gabrielle Harris- 2x
Jane Kllion – autorka knihy Jak trénovat nemožného psa
Bart Bellon – Nepopo
Martin Pejša – x krát stopy, poslušnost, obrana
Kamrádová – přivolávačské hry
Christa Enquist – obedience
Joanna Hewelt a Magdalena Stodułko – obedience
Shauna Wenzel – obedience
Petra Šenová – moderní metody výcviku
Šimona Drábková – tábory, seminář obrany pozitivně


DOMINIKA SZOTÁKOVÁ

Dominika sa kynológii venuje 6 let, má doštudované bakalárske štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v odbore Kynológia.DSC_0054

Tréningové hodiny v duchu pozitívnych metód, ktorým sa primárne venuje, sú vedené zábavnou, nenásilnou formou, bez použitia korekcií a trestov, pričom takáto forma výcviku baví aj majiteľa aj psa. Využitím tých správnych motivácií( napr. pamlsky, hračky,…),sa tvaruje chovanie, ktoré je požadované. Majiteľ so svojím psom na hodine pracuje samostatne, všetko je mu zrozumiteľne vysvetlené a akékoľvek otázky k výcviku či iným oblastiam sú zodpovedané.

V kynologických začiatkoch jej pomáhal nemecký ovčiak Astor, s ktorým sa venovala základnej poslušnosti. V roku 2013 si zaobstarala ďalšieho nemeckého ovčiaka Falca, s ktorým sa momentálne venuje športovej kynológii. Má s ním zložené skúšky BH-SK a BH-VT, a pripravujú sa na ďalšie úspechy.


JANA ŠTĚPÁNKOVÁ

d33ca1a8-73ed-4e34-b444-4ee60c70c203Od malička celý můj život provázejí zvířata. Život bez nich si nedovedu přesdstavit. Jelikož jsem půlku života bydlela v panelovém domě ve městě, tak jsem neměla možnost mít doma úplně vše. Do panelového domu jsem propašovala rybičky, želvu, užovku, brouky, myši, potkany, morčata, křečky a další drobné zviřectvo.Avšak u babičky, která bydlela nedaleko jsem čas pravidelně trávila s Německým ovčákem bPP Britem a vesnickým voříškem Míšou a dalšími zvířaty.Přestěhováním na vesnici se k nám dostali 4 nalezené kočky a kříženec Výmarského ohaře (Connie) a další drobní mazlíci.S Connie jsme si prošly několika kurzy a nakonec jsme propadly sportovní kynologii, pachovým pracem a pozitivní motivaci.
Na záčátku roku 2015 jsem na semináři poznala Nosework, který byl to pravé.Trénujeme kdykoli a kdekoli to jde. V současné době má  Coný  složeno ZOP, ZZO, ZZO1,BH, závody ZZO Dog star cup – 3.místo, Závody HM ZZO ( 58.b./60b.), zkouška F1 a DwD1 z dogdancingu – výborně, nosework – NZ,UZ,U1,U2, WZ, W1, DZ, D1

Své další znalosti plánuji v nejbližší době (jakmile budou vypsány termíny) prohloubit o složení „instruktorského kurzu NW“.